Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı & Op Dr Ali Mezdeği

Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Revizyon Burun Ameliyatı

Revizyon Burun Ameliyatı

Revizyon; anlam olarak düzeltmek anlamına gelir. Bazı durumlarda burun estetiği yaptıran hastalarımızın eski burunlarını yeni burunlarına tercih edebiliyorlar. Kısacası burun ameliyatı olup da memnun kalmayan hastalar için yapılan ikinci burun estetiği ameliyatlarının adıdır. 

Revizyon Yapılması düşünülen burun daha önce bir kez iki kez veya daha fazla burun ameliyatı geçirmiş olabilir. Dışarıdan bakıldığından bunun estetik bir şımarıklık olduğu düşünülse de ameliyat olmak isteyen hastaların gerçekten geçerli nedenleri var. Çünkü ameliyat sonrasından bazen burun burun olmaktan çıkıyor. Yamuk yumuk simetrisi kalmamış bir burun deliği ince diğeri daha kalın olan burunlar ile karşılaşabiliyoruz. 

Tabi ki bu kötü geçen ameliyatların neden kötü geçtiği hakkından konuşmayacağız. Ameliyatın ikince veya daha fazla olan bir kişinin istediği buruna nasıl kavuşacağı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Yoksa diğer meslek arkadaşların tecrübe eksikliğinden kaynaklı sorunlardan dolayı ameliyat her zaman kötü geçmez başka nedenleri de vardır. 

Burun estetiği dünyanın en çok yapılan estetik ameliyatıdır. Bazen nefes alma sorunlarını düzenlemek amacı ile, bazen de estetik olarak burun düzeltme ameliyatları yapılabilir. En baştan bu ameliyatı planlamak ikincisine hasta üçüncüsüne göre çok daha basit. Çünkü burun kıkırdakları ve dokusu çok oynandığı için sonradan yapılan ameliyatları da işimiz çok kolay olmaz. 

ikinci-kez-burun-ameliyatiİlk önce kişi nasıl bir burun istiyor bunu çok iyi anlamam lazım. Hasta isteğini aktardıktan sonra hastaya o burun nasıl olur ? yakışır mı yoksa çok mu sırıtır…. Bunların hepsini iyi düşünmek lazım. Buna göre hastaya açıklama yapılması lazım .Kötü olan çoğu burun estetiği ameliyatlarında bu sorundan olur. Hasta ister, doktor da olur der ama sonra nasıl duracağını düşünemez. Hastanın istediği burunu yapmıştır belki ama önemli olan yakışması dır. O istediği burun o hastaya gitmez ve burun kötü görünür. 

İşin can alıcı kısmı da tam olarak burasıdır. Hastanın istekleri tabi ki çok önemlidir ama doktorunda yüz yapısında göre burunun nasıl olabileceği hakkında bilgi vermesi de gerekir. Yoksa istenmeyen durumlar ortaya çıkar. Dediğim gibi ameliyatı birden çok defa yapmak daha bir hassasiyet gerektirir. Bilgisayar ortamında mutlaka öncesi ve sonrası halleri illa gösterilmeli ve ameliyat sonrasında süprizler ile karşılaşılmaması gerekir. 

Son olarak bu konuda tecrübeli hekimler ile çalışılması şarttır. Hele ki ikinci kez olunan burun estetiği ameliyatlarında mutlaka bu işte uzman ve yıllarını bu işe adamış hekimleri terci edin. Biz bu ameliyatları gerçekten hastaya yakıştırmak için çalışan özverili doktorlar arasında yer almak istiyoruz.

Saygılarımla 

Op Dr Ali Mezdeği

Bu sayfa 712 kez görüntülenmiştir.

Comments (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir