Burun Ucu Kaldırma Estetiği Fiyatları & Op Dr Ali Mezdeği

Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Burun Ucu Estetiği

Burun Ucu Estetiği

Burun ucu estetiği sadece burun ucunda olan sorunları gidermek amacı ile yapılan estetik ameliyattır. Eğer burun da kemiklerde sorun nefes almada problem var ise, bu klasik burun estetiği ameliyatı ile giderilebilir. 

Burun ucu kaldırma nasıl yapılır 

Burun ucu estetiği burun ucunda ki kıkırdak da sorun olması sağa sola bükük olması sonucu estetik açıdan kötü görünen kişilerde uyguladığımız bir ameliyat tipidir. Genelde burun ucu yukarıya doğru az bir miktar kaldırma ile biter. Bu kaldırma işlemi kesinlikle abartı olmamalı ve burun delikleri görünecek kadar yukarı alınmamalıdır. 

Burun ucu kaldırma ameliyatın genel anestezi altında yapıyorum. Lokal anestezi ile de bu işlem yapılabilir. Ameliyat süresi yarım saat bilemedin kırk beş dakika sürer. Ameliyat esnasında ağrı acı hissi olmaz. Başarı oranları oldukça yüksektir. 

Burun ucu estetiği sonrası

burun ucu estetiği sonrasında herhangi bir şişlik ve morluk olmaması için termoplastik atel uygulaması yapıyoruz. Bu atel 2-3 gün süre ile kalması yeterli olacaktır. Bu süre sadece burun ucu estetiği ameliyatlarında geçerli olacak süredir. Hastanın durumuna göre plaster bandaj uygulaması yapmadan bile normal hayatına dönmesine izin verebiliriz.

Burun ucu estetiğinde başarı oranı yüzde 99 lar seviyesindedir. Ameliyat tamamen naturellik üzerine olacaktır. Abartı bir görünüm olmayacaktır. Ayrıca aşırı şişlik ve morluklarla uzun süreler karşılaşmak zorunda değilsiniz. Ortalama 5 gün içerisinde ameliyatın tüm izleri silinmiş olacaktır. 

İple Burun ucu Kaldırma 

İp kullanılarak burun estetiği de yapılan ameliyatlar arasındadır. Burun ucundan yukarıya doğru bir estetik ipi ile askılama yaprak burun ucu kaldırılabilir. Tabi bu her hasta için olmayabilir. Bu ameliyat sadece burun ucu düşüklüğü olan hastalarda yapılan bir tekniktir. Eğer burun içinde kemik sorunu veya nefes alma problemleri var ise, iple burun askılama yapılmayabilir.

Mini Rinoplasti Ameliyatı diye de adlandırılan bu ameliyatlar genelde kısa sürer. Morluklar şişlikler cerrahi müdahale yapılmadı için olmaz. Tek kötü yanı her burun için yapılması mümkün olmamasıdır. Bu yüzden muayene olmanız gerekir. 

Mini burun estetiği sonrasında aynı gün taburcu olunabilir. Ertesi gün de normal hayata dönmek zor olmaz. Tabi ki birkaç kontrol olması gerekebilir. Bu da 1 ay içinde 2 kez kontrol için muayenehaneyi ziyaretle çözülür. 

Burun estetiği ameliyatı hangi doktor yapar 

Burun estetiğinde doktor seçimi oldukça önemlidir. Çünkü burun öyle sık sık ameliyat olabileceğiniz bir ameliyat değil. Bir defa yapılmalı ve sonra tekrarlanmaması gerekir. Ameliyatı KBB uzmanları da yapar. Ama onların ki daha çok tedavi amaçlı operasyonlar olacaktır. Estetik cerrahlar bu işi yapan bölümdür. 

Bazı burun estetiği ameliyatlarında Kulak burun boğaz uzmanlar da ameliyata girebilir. Bu kanal tıkanması burun eti veya burun yapısı ile alakalı sorunlardan dolayıdır. Estetik amacı ile bir cerrahi işlem yaptırmak istiyorsanız bu ameliyatın adresi estetik ve plastik cerrahi uzmanları olacaktır. 

Burun ucu düşmesi 

burun-ucu-dusmesiBurun ucu düşmesi özellikle ülkemizde sık olan bir durum. Yapımız gereği burunlarımız da büyüklük genetik. Ayrıca şekilsel bozukluklar da oldukça fazla. Bu yüzden burun ucu kaldırma ameliyatları sıklıklar yapılır. 

Burun ucu düşmesi sonradan olan veya bir durum tarafından tetiklenme sonucu ortaya çıkan bir durum değildir. Tamamen yapısal ve doğumsal olan burun kodlarımızla alakalıdır. Bunların dışında tabi ki kaza sonucu veya fiziksel olarak çarpma veya kırılma gibi fiziksel durumlardan ortaya çıkan burun ucu düşmeleri de olmaktadır.

Burun ucu estetiği hakkında tüm sorularınız için iletişim kısmından sorularınızı gönderebilirsiniz.

Saygılarımla

Op Dr Ali Mezdeği

Bu sayfa 17.711 kez görüntülenmiştir.

Comments (3)

  1. mrb benim burun ucu m düşük ve iple kaldirttirmak istiyorum fakat yanlardan cokhfif kemik var ama aşırı değil etkiler mi tamamen burun ameliyatı olmak istemiyorum birde fiyat aralıkları tahmini olarak nedir Burun ameliyatının ve sadece kaldiramanın eminim buruna göre degisiyordur fakat en azından bir ortalama fiyat verebilirsiniz .

  2. Merhaba Benimde genis ve top uclu bir burnum var ameliyat olmak istemiyorum
    Internete arastirirken iple ve lazerli yontemler varmis benim burnum gibilere uygulanırmi biraz duzellse bana yeter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir