Burun Kemiği Ameliyatı (Deviasyon) & Op Dr Ali Mezdeği

Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Burun Kemiği Ameliyatı (Deviasyon)

Burun Kemiği Ameliyatı (Deviasyon)

Burun kemiği bazı kişileri oldukça rahatsız eder. Burun kemiği eğikliği yani deviasyon dediğimiz burun yamukluğu küçük bir ameliyat ile rahatlıkla giderilebilir. Bunun için beklemeye gerek yoktur. 

Deviasyon ameliyatı nasıl yapılır ? 

Deviasyon ameliyatı genel veya lokal anestezi ile yapılabilir. Ameliyat süresi uzman ellerde en fazla 45 dakika sürer. Burun içinde ki kemiğin yamukluğu ile oluşan bütün problemlerinizden kurtulursunuz. Ameliyatı her 18 yaşını doldurmuş tüm hastalarımız olabilir. Ameliyat sonrasında bir gün süre ile hastane de kalmak gerekebilir. 

Deviasyon ameliyatı öncesinde muayene oldukça önemlidir. Sorunun belirlenmesi ile birlikte neler yapılacağı iyi hesaplanmalıdır. Ayrıca konka dediğimiz burun etlerinde de eğer bir fazlalık varsa bu onlarda ameliyat esnasında temizlenir.

Burunda Deviasyon Belirtileri 

Burun da olan büyük orta kemiğin yamuk olasından kaynaklanan nefes alma sorunu ve buna bağlı olarak buruna giren havanın konkalardan iyi ısınmadan ciğere inmesi ciğerde oksijen açlığına neden olacaktır. Bu da halsizliğe ve bitkinliğe ve yorgunluğa neden olur. Bu yüzden de ameliyatı olmak tedavi amaçlı olan bir ameliyattır.

Deviasyon ameliyatları ile birlikte uyku bozukluğuna neden olan sorunlarda giderilebilir. Ayrıca hormala tedavisi için de burun ameliyatı yapılabilir. Ayrıca burun dışında estetik olarak beğenmediğiniz burunlar içinde burun tasarımları yapılarak burun estetiği de yapılabilir.

Deviasyon ameliyatı sonrası 

deviasyon-ameliyati-sonrasiDeviasyon ameliyatı sonrasında hasta bir gün süre ile hastane de kalması gerekebilir. Bu genel anestezi almış hastalar için mutlak olmalıdır. Deviasyon ameliyatı sonrasında dikakt edilmesi gerekenler de var. Bunların en başında burunu fiziksel etkilerden korumaktır. Bunun dışından burun temizliği de oldukça önemli. Burun doktor tarafından verilen talimatlara göre hareket edilmelidir.

Deviasyon ameliyatı sonrası burun şekli değişir mi

Deviasyon ameliyatı sonrasında burun dışından bakıldığından burun kemiğine müdahale edildiği için burunda yamuksa düzelme fark edilebilir. Ayrıca deviasyon ameliyatı ile birlikte estetik bir müdahale yapıldı ise, mutlaka burun da istediğinize yönelik değişmeler olacaktır.

Deviasyon ameliyatı sonrası komplikasyonlar

Deviasyon ameliyatı sonrasında komplikasyon olma olasılığı oldukça düşüktür. Anestezi uzmanları ve tekniklerinde ki gelişmeler komplikasyon riskini nerede ise, sıfıra indirmiştir. Burun ameliyatı olan bir hastanın komplikasyın geçirmesi yüzde 5 ihtimal içerisinde olan bir durumdur. Ama burunda olan genetik problemler veya alerjik sorunlar komplikasyon riskini o hasta için arttırabilir. 

Deviasyon ameliyatı sonrası şişlik

Deviasyon sonrasında burunda az da olsa şişlikler olacaktır. Bu da buz tedavisi ile en aza indirilmeye çalışılır. Ameliyat sonrasından 3 gün sonra koyulan tampon çıkartılır. Ondan yedi gün sonra burun için pansuman yapılması gerekecektir. Bunun dışından en son bir ay sonra genel yapılacak olan bakım ile de burun estetiği deviasyon ameliyatını tamamen bitirmiş olacağız. 

Deviasyon ameliyatı yaptırdıktan sonra burun eski halini almaz. Burun kemiği de her hasta için tamamen düzeltilecek diye bir garanti yoktur. Ameliyat günümüzde artık oldukça basit ve kolay yapılabilen ve sıkça yapılan estetik ameliyatlar arasında yerini almıştır.

Deviasyon ameliyatı faydaları

deviasyon-ameliyatinin-faydalariDeviasyon ameliyatı sonrasında rahat bir nefes alıp verme düzeniniz olacaktır. Ayrıca konkalarında sorunu olan hastalarımız içinde ciğerin nefese doyması halsizlik bitkinlik halinizi üzerinizden alacaktır. Çünkü vücut rahat nefes alamadığında kaslara ve kılacak damarlara yeterinde hava gitmez. Bu yüzden insandan bir bitkinlik hali oluşabilir. Bu yüzden deviasyon ameliyatı burnunda sorun olan hastalarımız içni çok faydalı bir ameliyattır. Estetik dışından tamamen tedavi edici özelliği ile yaşam kalitenizi arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Deviasyon Ameliyatı Fiyatları

Deviasyon ameliyatı fiyatları oldukça değişkendir. Bir kere sadece burun kemiği ameliyatı ise ayrı fiyat olacaktır. Bunun yanında burun eti ameliyatı birlikte yapılacak ise ayrı ücret olacaktır. Hele bir de estetik olarak müdahale ile birlikte yapılan ameliyatlarda fiyatlar tamamen değişecektir. 

Burun estetiği ameliyatı fiyatları çok değişkenlik gösterir. Kişiye göre yapıldığı için farklı maliyetler olabilir. Burun estetiği hakkında net bir fiyat bilgisi almak için ya İnternet üzerinden burun bölgesinin çekilmiş fotoğrafı ya da muayenehaneye gelerek muayene olmaktır. Bunun dışından söylenenler tamamen tahmini bir fiyat olacaktır. 

Sağlıklı ve Mutlu Günler Dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Bu sayfa 27.593 kez görüntülenmiştir.

Comments (4)

  1. Hocam 20 yaşındayım 17 yaşında burnuma aldığım darbe neticesinde burnumda hafif eğrilik ve burnumun ortasında hafif şişkinlik kaldı ameliyatla birlikte burnumun eğriliği ve şişkinliği düzelir mi yoksa ayrıca esnetik ameliyatı mı olmam lazım?

  2. Bende amelıyat oldum tanponu cıkardılar burnum sıs ve tanponun sekılı kaldı burnumda ,burnumun alt kısmı dumduz oldu ne zamana gecer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir