Burun Ameliyatı | | Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları İstanbul & Op Dr Ali Mezdeği

All Posts tagged burun ameliyatı

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun estetiği tüm dünyada en çok yapılan estetik operasyonların en başında gelir. Ameliyat her yaştan her cinste insan için yapılabilir. Ameliyat genel hastane koşullarında yapılmalıdır. 

Burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır 

Burun estetiği ameliyatı genel anestezi altında tam donanımlı bir hastanede ortalama 2 saat süren bir ameliyattır. Ameliyata hastanın yüz şekline göre burun belirlenmesi ile başlanır. Ameliyat olmadan önce ne kadar küçük olacağı veya şeklin nasıl verileceği hesaplanır. Ayrıca ameliyat esnasında ilk olarak nefes alma veya deviasyon sorunları giderilir. 

Nefes alma burun eti insanı zorlayan ve nefes darlığına neden olan bir rahatsızlık. Bu yüzden hasta istemese de nefes alma sorunları giderildikten sonra estetik şekil verme işlemine başlıyorum. 

Burun estetiği ameliyatlarını genellikle açık yaptığım izin ameliyat sonrası iz konusunda tereddütleriniz olmasın. Ayrıca her estetik cerrah iz bırakmadan iş yapmak ister. Ayrıca ben iz konusunda ayrıca titiz olduğumu siz ok deseniz bile ben iz bırakmadan iş yapmayı seven bir hekim olduğumu hatırlatmak isterim. 

Burun Estetiği Sonrası

burun-estetigi-sonrasi

Burun ameliyatı bitiminde burun üzerine flaster bandaj uygulaması yapıyoruz. Ayrıca bunun üzerine plastik bir atel yerleştiriyoruz. Bu atel ortalama 5-6 gün hastamızın burnunda kalıyor. Bu süre sonunda plastik atel alınıp yeniden bir flaster bandaj uygulaması yapıyoruz. Bu yeni yapılan bandajı da ortalama 6-7 gün süre ile burnunuzdan kalmasını sağlıyoruz. 

Sonuç itibari ile 15 gün süre ile burnunuzun üstünde yabancı cisimler kalması gerekiyor. Bu süre sonunda burnunuzu serbest bırakıyoruz. Burun ameliyatı sonrasında ağrı ve sızı durumu yüzde 95 oranla olmayacak. Burunda ki sağlık durumuna göre aynı gün bile hastaneden taburcu olabileceksiniz.

Burun içine bazı durumlarda tampon koyulması gerekebiliyor. Bu da 2-3 gün içerisinde alınmış olacak. Herkes için tampon uygulaması olmaz. Bu ameliyat öncesi ve ameliyat esnasından olan kişiye özel durumlar sonucu ya kullanılır ya kullanılmaz. Bu tamponun en uzunu 10 cm dir. Bu yüzden tampon çıkartılırken de ciddi bir ağrı yaşanmaz.

Burun estetiği sonrasında göz altına morluk ve şişlikler olacaktır. Bu şişlikleri kafanıza takmayın. Çünkü iyileşme süresi en geç 10 gündür. Bu en kötü 10 gün olduğunu da belirtmek isterim. Göz altı dışında burunun kendisinde de morluklar olacaktır. Bunlarında iyileşme süresi 1,5 ay civarıdır. Bu süre sizin aynaya baktığınızda farkı anlayabileceğiniz süredir.

Burun estetiğinde tam oturma burunun son şeklini alma süresi de 5-6 ay sürer. Bu süre sonunda burnum nasıl olmuş diyebilirsiniz.

Burun estetiği tasarımı kişiye özel burun ameliyatı

Burun estetiği olmak isteyen hastalarımız genelde ya ellerinde bir resim veya falanca artist gibi burun istiyorum diye gelirler. Bir yerlerde görülen burun onları o kadar çok etkiler ki aynısından isterler. Bu istekler her zaman doğru olmayabiliyor. 

Burun estetiği olmak isteyen bir hasta düşünelim, bu hastanın kafa iskelet yapısı normalden biraz büyük. Hasta da ısrarla minik bir burun istiyor. İnanın bana hastanın isteği yapılırsa, ameliyat sonrasında kendi de istediği şeyi beğenmez. Çünkü yüz yapısı burun estetiğinde çok önemlidir. Eğer yüze uygun burun tasarımı yapılmaz ise, sonradan pişmanlıklar olacak ve küçültme olacağı için geri dönüşü de olmayacaktır. 

Burada bizlere yani estetik cerrahlara büyük iş düşüyor. Hasta bu noktada iyi bilgilendirilmelidir. Sadece ticari olarak görülmeyip, istedi bende yaptım felsefesiyle hareket edilmemesi gerekir. Bunların hastalara anlatılıp, en uygun burunun nasıl olacağını gerek bilgisayarlarda gerek öncesi sonrası fotoğrafları ile iyice öğretilmeli, burun estetiği planlaması ona göre yapılması gerekir. Her hastaya aynı burun estetiği yapılmaz.

Burun estetiği fiyatları 

burun-estetigi-fiyatlariBurun estetiği fiyatlarının belirlenmesinde en büyük etkeni yapılacak olan ameliyatın büyüklüğüdür. Hastanın deviasyonu olabilir. Burun direği yamuk olabilir. Estetik dışında nefes alma sorunu olabilir. Veya bunların hiçbiri olmayabilir. Sadece burun ucuna yapılması gerekli bir ameliyatta olabilir. Bu değişkenler ameliyat fiyatını belirler. 

Bir diğer değişken ise hastane seçimidir. Ameliyatlarımı 4-5 farklı hastanede yapıyorum. Bunların seçimini de hastalarıma bırakıyorum. Bu hastanelerin konfor ve kalite açısından birbirinden farklılıkları var. Bu yüzden ameliyat maliyetlerini etkilerler. 

Birden çok burun estetiği olmak

Her hasta olmasa da bazı nedenlerden dolayı birden fazla burun estetiği olmak zorunda kalan hastalar olabiliyor. Bunların en başından hastanın burnunu beğenmemesi ve doktorundan memnun olmaması. Böyle durumlarda 4-5 kez bile burun estetiği olan hastalar gördüm. Ameliyatlarına da katıldım. 

Burun estetiği aslında en doğal ve sağlıklı olanı bir kez olandır. 2. kez burun estetiği olduğunuzda ilk ameliyatında burun dokularına ne kadar zarar verildiği ikinci ameliyatın zorluk derecesini belirler. Gereksiz burundan doku çıkarması olmamışsa, ve buruna hassas davranılmış ise, 2. burun ameliyatı daha iyi geçer. 

Bu yüzden burun estetiği olmadan önce kime ameliyat olacağınızı iyi seçmeniz gerekiyor. Pişmanlıklar sonradan size pahalıya patlayabiliyor. Bu yüzden yüz iskelet yapısı ile haşır neşir olan burun estetiğini seven bir estetik cerrahi doktoruna bu ameliyatı olmanız sizin için büyük faydalar getirecektir. 

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

More